אגודת חובבי החתולים בישראל חיפה והצפון

לשחק עם החתולים

משחק עם חתולך הינו הדבר הכי קרוב לציד שיש לחתול. על מנת שחתול יהיה צייד מוצלח עליו להיות מהיר, בטוח ולא מפוחד בסביבתו. פיתוח כישורי המשחק של החתול מעודדים את ביטחונו העצמי .
בבואכם לעורר מחדש את כישורי הציד של החתול, האווירה היא מכרעת. התייחסו לשטיח כ"שדה", הריהוט יחליף "עצים", פזרו כמה קופסאות, שקיות נייר וכריות מסביב לחדש הם ישמשו כ"שיחים". אחרי שעיצבתם את הזירה עליכם לספק את מגוון הטרף .

המשחקים הטובים ביותר הם דמויי חכה כאשר נוצה, סרט או משחק תלויים המוט. אם חתולך מעדיף לצוד באוויר חישבו איך עפה ציפור. ציפור עפה ומידי פעם נוחתת מטיילת מסביב. אם חתולך מתמחה בצייד בקרקע, דמיין מה עכבר בתנועה יכול לעשות. הוא יכול לרוץ מתחת לכסא ולהתחמק ולהציץ לפני שהוא מזנק וחוצה את החדר עד מתחבא מאחורי רגל שולחן. אל תשתמש כל הזמן בתנועות מהירות, תן לחתולך את הזדמנות לתכנן את ההתקפה .

כאשר שעת המשחק הסתיימה אחסן את המשחקים בהם אתה משתמש בשעת המשחק מחוץ לגישתו של החתול על מנת שלא ישתעמם בקלות .
השתדל לשחק עם החתול לפחות פעמיים ביום במשך 10-15 דקות בכל פעם. אם אתה נמצא כל יום מחוץ לבית במשך רב שעות היום , שעת משחק עם החתול שחי בבית חשובה, מכיוון שהוא בילה את רוב יומו בשינה .

התאם את המקום שבו אתה משחק עם החתול לאופיו של החתול, אם חתולך אוהב להיות במרכז העניינים שחק איתו במקום בו המשפחה בלה את מרבית זמנה. אם חתולך בישן, בחר בחדר שקט, בו יש מקומות מסתור שם יוכל חתול להרגיש בטוח .

כדי להבטיח שזמן המשחק מהווה מקור הנאה עבור חתולך, תן לו תפוס את הצעצוע פעמים רבות במהלך המשחק . אם תמיד תחזיק את הצעצוע מחוץ תחום השגתו, החתול יהיה מתוסכל. כאשר אתה מעונין לסיים את שעת המשחק התחל בכך אתה מוריד את אינטנסיביות המשחק. ה"טרף" הפצוע צריך להתחיל ל"מות". זה ירגיע את החתול וסיום ה"ציד" יהיה יותר טבעי .
עיגול לטובה

אגודת חובבי החתולים בישראל (ע"ר),
טל' למענה הציבור: 058-7766116
שרותי לכידה פרטיים:
אזור הצפון: קרן 0525-028878, מירי 0542-090050