אגודת חובבי החתולים בישראל חיפה והצפון

וגר חתול עם כלב

הכלבה שלי רק תראה חתול והוא כבר על צמרת העץ..." "הכלב שלי רק רואה חתול והוא משתגע ..." " הכלבה שלי אין סיכוי שתסתדר עם חתולים..." משפטים כאלו אני שומעת כל הזמן , כשמביאים אלי כלבים להתארח אצלי .

אני מחייכת, ומציעה לנסות יוצאים עם הכלבים לגינה הסגורה, בה נמים החתולים שלי את תנומתם האינסופית, או מטיילים בניחותא, והכלבים ממשיכים לטייל ולרחרח. חלקם בוחנים בסקרנות את היצורים הללו שמשום מה לא ממש מתרגשים מנוכחותם, חלק מיללים בתיסכול "הכיצד היצור הזה לא חולק לי כבוד ולא בורח ממני..." ורובם ממשיכים לטייל ולחקור את הגינה החדשה ומתייחסים לחתולים כעוד יצור בעל ארבע רגליים שווה זכויות .

משונה ? לא ! החתולים לא בורחים . הם לא לוקחים חלק במשחק של הרודף והנרדף כפי שקורה ברחוב. הרי מרבית הכלבים, ואני לא מדברת על גזעי כלבים מסויימים העלולים לתקוף גם כלבים ואנשים, הינם שבעים והם לא רודפים אחר החתולים בכדי לטרוף אותם. פשוט, היצור הזה שמסתתר או בורח מעורר את סקרנותם ואת יצר הציד שלהם .
עדיין, הכל מותנה ומתחיל בעובדה שהחתולים גדלו מגיל ינקות עם כלבים ולמדו שאין נשקפת כל סכנה מהם .

וכאן אני חייבת להכניס הערת ביניים חשובה - אין להקיש מכך לגבי חתולי הרחוב, ואני תמיד מזהירה את בעלי הכלבים שמרשים לכלביהם להתקרב אליהם חתולי הרחוב האומללים חייבים לשרוד מלחמת הקיום היומיומית האכזרית שלהם .
לכן, הם נזהרים מכולם והפחד מביאם לתקוף כלביםלעתים ואף לשרוט אותם בעיניים. אז, אנא רחמו על חתולי הרחוב הפוחדים מכלבכם ולא יודעים שהוא לא יפגע בהם, ואנא שימרו על כלבכם .
חתולים שבעים ורגועים, שאינם רגילים שנשקפת סכנה להם מכלב לא יברחו, לא יתקפו ולא ייצרו את הסיטואציה שכולם רגילים לראות ברחוב .

לכן, כל מי שמהסס אם לגדל כלב וחתול יחדיו עדיף לאמץ תחילה כלב , ובהמשך חתלתול. הכלב הוא חיה פחות טריטוריאלית מאשר החתול, והוא יקבל את החבר החדש הקטנטן בקלות רבה יותר ואף ילמד לגשת אליו.כמובן, שיש להפגיש את שניהם עם השגחה מתמדת שלכם , לפרקי זמן קצובים אשר יתארכו בהדרגה .

אצלי, בתחילה היו כלבים , ולאט לאט הצטרפו החתולים אשר הגיעו בגיל ינקות. אחת הכלבות שלי היתה האם המינקת שדאגה ללקק את פי הטבעת שלהם בכדי שיעשו צרכים וללקק אותם בחום באהבה תחליף לאמם שאבדה. כלבה שנייה, מאמצת מדי פעם חתלתול שמגיע אלי, שומרת עליו מכל משמר כמו היתה אמו מולידתו, והגור נהנה מחיקה החמים .
הרבה אנשים אינם בעלי נטייה או סימפטיה לחתולים, או שטוענים שאינם שונאים אך גם אינם אוהבים .
לגבי רבים, זה פשוט משום שאינם מכירים את אופיו של החתול. מרגע שמתחילים להכירו, מתאהבים בו ואף מגיעים להערצת אופיו האינדיבידואלי האצילי .

מומלץ לכולכם לחוות את החוויה המהנה והמעניינת, ולאמץ חתול עם כלב .
עיגול לטובה

אגודת חובבי החתולים בישראל (ע"ר),
טל' למענה הציבור: 058-7766116
שרותי לכידה פרטיים:
אזור הצפון: קרן 0525-028878, מירי 0542-090050