אגודת חובבי החתולים בישראל חיפה והצפון

חתולים ושכנים

כידוע , לעיתים קרובות החתולים בהם אנו מטפלים בחצר ביתנו עוברים לחצרות הסמוכים, ושם יש אנשים קצת פחות נחמדים שלא אוהבים את נוכחות החתולים וצרכיהם במקום .
נושא זה הוא פעמים רבות הגורם הראשי לסכסוכים מרים עם השכנים (מדובר גם בבתים משותפים בהם החתולים עושים את צרכיהם בגינה המשותפת) ולעיתים אף ללכידת החתולים (פעולה שאיננה חוקית) ע"י השכנים באישון ליל או ע"י לוכדים פרטיים שעושים מלאכתם פורצת החוק עבור בצע כסף .

בכל אופן ניתן ע"י מספר פעולות פשוטות להמנע מסיכון מיותר של החתולים, ממריבות עם אנשים לא נעימים וליצירת מצב בו החיים יהיו קלים קצת יותר ונעימים לכולם .
אנא נסו את אחד או יותר מההצעות הבאות - לא כולן מתאימות לכל מקום :

* קודם כל ובראש ובראשונה חשוב ביותר לדאוג לכך שכל החתולים בטריטוריה, הקבועים והמזדמנים יהיו מעוקרים ומסורסים. חתולים שאינם מעוקרים או מסורסים זקוקים לסימון טריטוריה מסיבי שברוב המקרים נושא גם ריח מאד חריף. מדובר פה גם על מטרדים רבים נוספים, של מריבות קולניות בין זכרים, נקבות שממליטות בכל מקום בו הן יכולות להסתתר (מקלטים , דירות בקומות הראשונות וכדומה), גורים אומללים שבחלקם סובלים ממחלות עיניים ודרכי הנשימה ואינם שורדים ונקבות מורעבות שזקוקות למזון רב כדי להיות בהריון שלוש פעמים בשנה ולהיניק בלי סוף. חתולה שאיננה מעוקרת זקוקה לפי שלושה יותר אוכל מחתולה מעוקרת!!!! חישבו על החיסכון רק במזון שתרוויחו כאשר תמנעו המלטות מיותרות וחיים של סבל .
כאשר החתולים במקום מעוקרים הם שקטים , רגועים , נראים הרבה יותר טוב - ובסופו של דבר, כאשר השכנים מבינים שאתם מטפלים ברצינות בחתולים - הם גם יותר רצויים ולכן מוגנים. זיכרו שגם הרשויות מתייחסות ביתר כבוד לחתולים מעוקרים, ואנחנו תמיד ניתן לכם הגנה מפני השכנים והרשויות כאשר כל החתולים מעוקרים ומטופלים .
אנחנו יכולים כמובן להגיע לכל מקום כדי לקחת חתולים לעיקורים במחירים מוזלים מאד ולהחזירם בריאים ומאושרים לאחר 24 שעות. ניתן גם לחסן ולטפל בכל בעיה כדי להיטיב את איכות חייהם .

* לאחר שדאגתם לכך שהחתולים יהיו מעוקרים ומסורסים - נסו להניח ארגזי חול גדולים , אותם תנקו בכל יום בשטח שבו הם רצויים. זה קצת מעיק, אבל זה יכול להציל חיים. יש להשיג אצלנו חול טוב באריזות גדולות ובמחירים זולים .

* פזרו אבנים קטנות (ניתן לרכוש זאת בשק גדול במרכז לחומרי בנין) על המקום בו הם נוהגים לעשות צרכיהם (לאחר שתסירו את השכבה העליונה המסריחה והרווייה בשתן בעזרת מעדר). הם יעשו לאחר מכן את הצרכים במקום אחר, ובואו נקווה שמקום זה יהיה מקובל יותר על השכנים .

* בהמשך לסעיף הקודם ובכלל - כדי למשוך את החתולים למקום בו כן רצוי שהם ישתמשו - פזרו עלי קט-ניפ (CAT NIP) שהם החומר הריחני שמושך מאד חתולים אליו. אפשר להשיג זאת אצלנו וגם בכל חנות טובה לחיות-מחמד .

* להקים גדר שאינה נוחה לטיפוס (מחומר חלק כדוגמת אבן) ביניכם ובין גינת השכנים .

* לשים כלים גדולים עם מיים לשתיה. החתולים לא עושים את צרכיהם ליד מים ומזון .

* להשקות את האדמה לעיתים קרובות. חתולים שונאים לעשות צרכיהם במקום שקשה להם לחפור ולכסות אותו .

* התקנת "דחליל מתיז מיים " המופעל ע"י תנועה. זוהי פשוט ממטרה קטנה המופעלת ע"י תזוזה בשטח. נסו להשיג זאת בחנויות לדברי גינון. חתולים נרתעים מהשפרצת מיים .

* פזרו קליפות לימון או תפוז קצוצות דק על השטח . חתולים נרתעים מריח של הדרים .

* הניחו לוחות עם חודי פלסטיק במקומות שהחתולים עוברים. זה אמור להרתיע וחלילה לא לפצוע. אז הזהרו .

* תיקעו שיפודי במבוק , מהסוג המשמש למנגל , בקרקע כל 15-20 ס"מ .

* הניחו ריבועים קטנים של "רשת תרנגולות" על הקרקע. חתולים ירגישו חומר לא נעים לדריכה ויימנעו מלהיות במקום .

* נסו לפזר סוגים שונים של דשן. זה לעיתים דוחה חתולים .

* תיקעו מקלות קינמון בקרקע או בדשא בצפיפות רבה ככל האפשר. הריח הזה מרתיע אותם .

להזכירכם - כדי שתבהירו לשכנים הקשים את זכויות החתולים בישראל - החוק הפלילי אוסר כל פגיעה מכל סוג כלשהו בחתולים (גם לכידה והעברה לטריטוריה זרה בכלל זה!) , והעונש לעובר על כך הוא עד שלוש שנות מאסר. אנחנו דואגים להביא את העבריינים לבתי המשפט, אם תדווחו לנו על כך .
ובכל מקרה - עדיף למצוא פתרונות יעילים , חוקיים והומניים כפי שמצויינים לעיל !!!

זיכרו - לכם יש זכות מלאה להאכיל חתולים ולחתולים יש זכות מלאה לחיות בטריטוריה המוכרת שלהם. אל תוותרו לשכנים קנטרנים ואנחנו מבטיחים לסייע ולעודד. אסרטיביות היא תמיד דרך הפעולה הטובה ביותר .
עיגול לטובה

אגודת חובבי החתולים בישראל (ע"ר),
טל' למענה הציבור: 058-7766116
שרותי לכידה פרטיים:
אזור הצפון: קרן 0525-028878, מירי 0542-090050